Keresés

Részletes keresés

KashyaCharsi Creative Commons License 2007.12.14 0 0 165
Tiszteletben tartani még fontosabb. Nem bírom, ha valakit/valamit elítélnek, csak mert más, mint amit megszoktak.
Előzmény: Ricsimo (164)
Ricsimo Creative Commons License 2007.11.27 0 0 164

Miért kellene megérteni egymást?

 

Inkább el kell fogadi olyannak amilyen.

Ez sokkal többet jelent, ha nem a legtöbbet.

Előzmény: KashyaCharsi (161)
KashyaCharsi Creative Commons License 2007.11.23 0 0 163
Én a férfiakat nem értem. Beleszeretnek valakibe, mert olyan, amilyen, aztán az első dolguk, hogy megváltoztassák.
KashyaCharsi Creative Commons License 2007.11.19 0 0 162
Ti mit viselnétek el könnyebben? Ha a szerelmetek mással lenne, de rólatok álmodozna, vagy ha veletek járna, de valaki mást szeretne?
KashyaCharsi Creative Commons License 2007.11.19 0 0 161
Kevés embert lehet igazán megérteni. Egyezzünk ki abban, hogy kölcsönösen nem értjük egymást.
Kalóz Pepi Creative Commons License 2003.06.26 0 0 160
Hé, kiskrapek! Okos csávó vagy!
De néha kivehetnéd a kezed a gatyádból.
Előzmény: krapek2 (159)
krapek2 Creative Commons License 2003.06.26 0 0 159
gyerekek a nőket nem megérteni kell hanem
meg ........ ni

na sziasztok !

milosevics Creative Commons License 1999.04.26 0 0 158
Így van!
A nők imádnivalóak!
(az más kérdés, hogy néha nem lehet őket megérteni :) )
Ramon Creative Commons License 1999.04.25 0 0 157
Nagyon elmentetek filozófusba.
A nőket meg lehet érteni.
Reuth Bang a mélylélektan elemzésében Írja: "ha valakit meg akarsz érteni, légy az ő szintjén, s onnan ráhangolódva vizsgáld." Nyilvánvaló, hogy a nőkben több az ösztönös elem, a férfiakban a logikai. De! Nem így kerek az egész. Ha a nők többsége nem a férfiakat szeretné és a férfiak többsége nem a nőket, tele lenne a föld buzikkal, és kihalna az emberiség.
Na csók, TI IMÁDNIVALÓ NŐK!
RIPityom Creative Commons License 1999.04.25 0 0 156
LOF@SZT!

Mar rossz a topic cime is:
"A noket nem lehet megerteni..."

Akarjon a no TEGED! megerteni.
Legy Te a _Dominans_, a _Ferfi_...
fusson _Utannad_ a no...
Nem pedig forditva :(

milosevics Creative Commons License 1999.04.19 0 0 155
Jó!
De mégjobb Fromm tatától a Szeretet művészetében megfogalmazott gondolat.
Pontosan mi is az azt ne kérdezd, mert nem olvastam.
Szzzzzzzzzz. Köhm. Krákrá. Na.
Előzmény: malix (153)
malix Creative Commons License 1999.04.19 0 0 154
javítok: nem az előbbi, az utóbbi. nem mind1!
malix Creative Commons License 1999.04.19 0 0 153
milo: ok, préri és barna. De az egészben nem ez a leglényegesebb. S fekete-fehér TV-n minden farkas ordas szürke, retrospektíve.
escobar: Márai Füveskönyv c. művében írja, hogy a szerelem s barátság közötti kbség az, hogy az előbbi nélkülözi az önzést. Na, ez azért egy elszomorúsító vélemény, de ez már más téma. Igaz viszontz az is, hogy a szexus némileg ellensúlozza e hátrányt.
milosevics Creative Commons License 1999.04.19 0 0 152
Má' megbocsájts, de az nem acélszürke, de még csak nem is ordas, hanem barna és préri.
Előzmény: malix (151)
malix Creative Commons License 1999.04.19 0 0 151
Stahanov után, szabadon:
Hogy a nőket meg lehet-e érteni, nem tudhatom, de Verecke híres útján jöttem én, keresem a megismerés ösvényeit, belegázolok bánat- és örömkönny-tengerekbe, hányódom az elveszített vagy soha fel sem sejlő remények Skyllái és Karübdiszei között, majd parlag földre lábalok ki, kergetem a női lélek parttalan régióit, száguldozom az igazság után, de annyi eséllyel csupán, mint amennyivel a lengyelfutó turbókakukkot üldözte az acélszürke ordas, s minden esetben, ha már elérni sejtem a célt, lábam elveszíti a szilárd talapzatot, a mélységből nincs visszatérés, ám a zuhanás közepette belém hasít, hogy a keresett fenomén feminim világ a gyűlet és szeretet, megértés és értetlenség, érzékiség és dermedtség, esély és esélytelenség bástyái közé emelte fel gránitfalait, melyek között minden zugot bebarangolni éppoly lehetetlen, mint mirriádnyi csillagrendszerek maradéktalan felfedezése, ezért hát a NŐről igaz szavú verset írnotok, öröklétű mondatokat tanulságul itt hagynotok nem lehet, csak érinthető e világcsodájú jelenség, ezért bizony mondom nektek, barátim, elégedjetek meg részeredményekkel, keressétek az igazságot, de csak azt, mi életetek kereteibe belefér, szidjatok és aggódjatok, de értük s ne ellenük, lássátok be, hogy férfi-szemetekbe az aranysugarú égi lángos is másként süt, másként ízlelitek a metil-alkoholt, másként tapintjátok a sündisznóhátat, mint ők, s hiába minden küszködés, hiába a teljesség reneszánsz igenlése, bennragadtok a végesség kíméletlen csapdájában, hát elégedjetek meg azzal, ami adatik, beszélgessetek és meghallgattattok, vitatkozzatok, de konkretizáljatok, kerüljétek névtelenségbe burkolt túlzó általánosításokat, mert különben úgy jártok, mint az egyszeri kocaasztronómus, aki a csillagtököt is az égen kereste.

Egyébként pedig nem lehet őket megérteni, nyugodjatok bele.

Törölt nick Creative Commons License 1999.04.19 0 0 150
Na de A SZEX VAJOOOON MÜÜÜÜÜÜ?
Előzmény: milosevics (149)
milosevics Creative Commons License 1999.04.19 0 0 149
Nem tudom, én nem itt születtem.
Azért a csipetnyi kicsit kevés, inkább kiskanyálnyi!
Előzmény: Törölt nick (148)
Törölt nick Creative Commons License 1999.04.19 0 0 148

Mi az a "szerelem"???!!!

játék gyerekeknek.
Az igazi kapcsolat szeretre épül.

Amúgy porlad.

A szerelem birtoklási vágy és egy csipetnyi szexuális kielégítetlenség ügyes elegye.

Előzmény: milosevics (147)
milosevics Creative Commons License 1999.04.19 0 0 147
Akkor add vissza nőmet!
A pórlap az farostlemez?

Na te szeretetgombóc! 2x voltál e már szerelmes?
Vagy csak a pönpölődet szereted?

Előzmény: Törölt nick (146)
Törölt nick Creative Commons License 1999.04.19 0 0 146
Kapcsolataimban tökéletes vagyok.
Napkorongként ragyogok a szeretetadás hierarchiájának csúcsán.
Túl sok az a jó, amit az embereknek adok.
Szétporlapnak végtelen energiámban.
Előzmény: milosevics (145)
milosevics Creative Commons License 1999.04.19 0 0 145
Tiltakozom!
Legfeljebb csak a nők egy táborának esetében beszélhetünk erről.
A nők ösztönösen a férfiak meg logikusan cselekszenek.

Várjunk csak, hogy is jön ez ide?
Kis olasz folyó. Nem minden nő partizán. Vannak azért hűségesek is. Escobár, szerintem valamiért nem lehettél jó. Ezen elgondolkoztál már? Vajon miért? Volt valami hibád? Bocs, de ezt meg kell, hogy tudjam. Gyakoroltál önkritikat? Persze vannak "sportolók" a nők között de azok gonoszok.

Előzmény: Törölt nick (144)
Törölt nick Creative Commons License 1999.04.19 0 0 144
Tehát :"minél megfelelőbb párt találni az utódnemzésre..."
Akkor, hogy lehet monogám akinek genetikailag programozva van a minél több lehetőség kipróbálása?! Skandallum.
A férfiak nem hajlamosabbak a hűtlenségre, bár lehet, hogy szeretnek félrekúrni.

Mi a hűtlenség juteszembe? Szerintem csakis a LELKI megcsalás. (a nők kedvenc sportja...)

Előzmény: banya (136)
milosevics Creative Commons License 1999.04.19 0 0 143
BANZAJ!!!
yankee Creative Commons License 1999.04.18 0 0 142
Banyuci ! (megint)
Vitatkozhatunk, de azt hiszem ez egy másik topic. Visszatérve az előbbiekhez, gondolom a társas lények alap problémájával állunk szemben. Megesik ilyesmi az állatok között is, talán még hisztiznek is egy rövidet, de végül az erősebb dönt. Ennyi.
Előzmény: banya (140)
yankee Creative Commons License 1999.04.18 0 0 141
Banyuci !
Előzmény: banya (140)
banya Creative Commons License 1999.04.18 0 0 140
yankee, kedves!

A társadalmi norma nem egyenlő a vallással, akkor sem, ha néhányan szeretik ezt így gondolni! A normák sokkal tágabb kategória, amit a nem vallásosak is elfogadnak és érvényesítenek általában.

Előzmény: yankee (139)
yankee Creative Commons License 1999.04.18 0 0 139
Ha a társadalmi normákat rövidre zárom, akkor az a vallás, nem ?
Szóval nem lettem okosabb.
Előzmény: zkt (138)
zkt Creative Commons License 1999.04.18 0 0 138
hali
nem a vallás, hanem a társadalmi normák (ez a másik kedvencem :))
amúgy ez már offtopic, de van valahol egy ilyen téma is
Előzmény: yankee (137)
yankee Creative Commons License 1999.04.18 0 0 137
Üdv !
Csak most csöppentem ebbe az egészbe, de nem bírom szó nélkül hagyni. "Banya" megjegyzése meglepett. Ha ösztöneink nem monogámok, akkor a kultúránk vajon miért ? Ez egyfajta kényszerzubbony, amit a vallás segít ránk fel, vagy mi ? Talán mazohizmus ? ( néha ugyanis ezt érzem )
banya Creative Commons License 1999.04.18 0 0 136
Kedveseim!

Biológiai megközelítésből:
annak van némi alapja, hogy a férfiak hajlamosabbak a hűtlenségre: ugyanis genetekiai programjuk alapjám minél több utód nemzésére van kitalálva, míg a nő az utód felnevelésére és védelmézésére (lásd állatvilág), illetve arra, hogy minél megfelelőbb párt találjon az utód létrehozására. Ugyanakkor mégiscsak társadalmi, társas lények vagyunk, tehát a szokások, a kultúra, a vallás, az erkölcs, az egyén, a személyiség (és még hosszan sorolhatnám) mind-mind bejátszik a történetbe, de az ösztön, a kódolt program igen erős drive! Ráadásul ezt jól megbonyolítja az érzelmek és az emberi psziché sűrűn szövött hálója.
Egyszerűsítve úgy szoktam mondani, hogy csak a kultúránk monogám, az ösztöneink nem!

milosevics, drága!
Felhívnám figyelmed arra a vidékekre, ahol a többférjűség dívik! (Óh, istenem, boldog asszonyok... :)))) )

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!